Prawidłowo przeprowadzony trening oddziałuje nie tylko na ciało, lecz także na nasz umysł.

Treningi personalne są na terenie Rzeczpospolitej Polskiej odbierane zasadniczo jako wymysł albo jedynie dla ludzi o dużych dochodach. Jednakże każdy fitness klub oferuje możliwość skorzystania z wsparcia trenera personalnego, a w większych miastach tworzy się specjalistyczne studia treningu personalnego. Dużo osób z nich korzysta, co doprowadza do zminimalizowania cen a także przyciągnięcia do pracy kolejnych trenerów personalnych.

Zagadnienie treningu z trenerem personalnym to wyjątkowo szerokie spektrum, które zakłada już od pierwszej chwili profesjonalne podejście do każdego klienta. Z całą pewnością główną sprawą jest chęć polepszenia sprawności ruchowo-fizycznej a dodatkowo wyglądu. Mamy więc do czynienia z koniecznością przygotowania planu treningowego i konsultacji związanymi z odpowiednim żywieniem. Doskonały trener powinien nie tylko wiedzieć, jak przystosować plan treningu do indywidualnych potrzeb organizmu, ale głównie umieć stosownie motywować nabywcy, a potem niewielkimi krokami ustalać mu następne cele które ma osiągnąć. Poprawnie poprowadzony trening personalny działa nie tylko na ciało, lecz na umysł. Umożliwia rozładować emocje, frustrację, jak i pobudzić do pozytywnego działania.

Wielu trenerów personalnych opowiada, że praca z ich klientami trwa przez całą dobę. Po zakończeniu treningu personalnego, na przykład który trwa 60 minut, nie kończy się ich praca, bo klient powinien zmienić swój tryb życia na bardziej zdrowy. Taki trener musi posiadać stały kontakt z swoim klientem, doradzać mu również poza treningiem w klubie. Da się to uczynić, przykładowo przez określenie dodatkowych aktywności, jak i edukowanie w celu prawidłowego odczytywania sygnałów jakie daje nam nasze ciało.

Pełny pakiet narzędzi który związany z prowadzeniem fizycznym też u sportowców przygotowuje trener przygotowania motorycznego Katowice W tym wypadku program kursu jest prowadzony przez praktykujących sportowców, często profesjonalistów w swych dziedzinach. Oczywiste jest, że im mocniej doświadczony oraz utytułowany trener, tym od razu wyższa jakość usług, ale również wyższe koszta. Zatem trenera personalnego trzeba dobrać do własnej indywidualnej sytuacji życiowej, bytowej a także własnych ambicji. Bardzo wiele uzależnione jest od tego, co chcemy uzyskać i w jakim czasie. Trzeba jednakże bardzo uważać, bo ceny treningów są bardzo zróżnicowane i niekoniecznie tak jest, że niższy koszt znaczy prowadzenie treningu poprzez początkującego trenera osobistego.

Jeśli ceny takiego treningu są dla nas za duże, można spróbować je zmniejszyć poprzez skorzystanie z oferty całych pakietów treningowych. Opłacamy wtedy od razu całą serię treningów, na przykład dziesięć lub dwadzieścia, co jest znacznie tańsze i może mobilizować do dalszych działań. Jeżeli i tak trzeba płacić za usługę… Możemy także uprawiać sport w dwójkach lub grupach, zazwyczaj do 4 osób. Nie można wtedy oczekiwać, że trener przygotowania motorycznego będzie całkowicie skupiony wyłącznie na Nas, niemniej jednak cena tego typu usługi często może wynieść dosłownie ok. 30 % wyjściowej ceny. Równocześnie w taki oto sposób zdołamy osiągać podobne wyniki, co osobiście. Musimy posiadać tylko chęć do jakichkolwiek zmian w naszym życiu.

About the author

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *