Skierujmy nasz wzrok ku roślinom iglastym, które najczęściej formowane są w najróżniejsze kształty.

Formowane rośliny czyli tak zwane “topiary” są znane człowiekowi najprawdopodobniej od czasów starożytnych, dokładniej od starożytnego Egiptu. Tymczasem w starożytnym Rzymie popularny był zawód , który polegał na formowaniu roślin – topiarius. Niestety cała ta sztuka zanikła w okresie średniowiecza, ażeby odżyć na nowo w szesnastym wieku oraz trzymać się bardzo dobrze po czasy współczesne. Obecnie topiary cieszą się dużym zainteresowaniem wśród właścicieli ogrodów w 3 głównych formach: architektonicznej, geometrycznej a także chyba najpopularniejszej- formie amorficznej, która to forma polega na nadaniu danej roślinie kształtu surrealistycznego, który nie ma bardzo często odniesienia w przyrodzie.

 

Przy projektowaniu tego rodzaju ozdób często używanymi okazami roślinnymi są; cis, bukszpan, żywotnik oraz klon i buk. Potrzebne narzędzia, nawozy, sadzonki jak również nasiona – to wszystko może zagwarantować dobre centrum ogrodnicze. Mieszczące się blisko ludzi i zarządzane przez specjalistów w tym zawodzie, wychodzi naprzeciwko oczekiwaniom ogrodników oraz prowadzonych przez nich. Towary sprowadzane od sprawdzonych producentów a także sadzonki dostarczone z wysokiej jakości hodowli zagwarantują ogrodom potrzebną jakość. Ogród zaś odpłaci się spokojem oraz pięknem, z którego my możemy skorzystać. Podstawą każdego budzącego podziw ogrodu są nie tylko bujne klomby z kwiatami oraz duża gama różnych krzewów ustawionych nieśmiało na równiutkim trawniku.

 

Dobrze wyposażony ogród posiada także wszelkiego typu ogrodykolakowscy.pl/rosliny-formowane-drzewa-bonsai. Głogi, klony, dęby, buki jak również lipy, brzozy i wierzby i jeszcze wiele wiele innych gatunków zapewniają nam wiosną w ogrodzie piękne ukwiecenie naszego własnego zakamarku, jesienią zaś potrafią zachwycić paletą barw ocieplających namtrochę te chłodne popołudnia w ogrodzie. Z kolei jeżeli zależy nam na całorocznym pięknie, skierujmy swój wzrok ku roślinom iglastym, które bardzo często, jako niezwykła ozdoba, są formowane w najróżniejsze kształty.

About the author

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *