Światłowodowy internet jest szybki oraz tani.

Każdego roku liczba użytkowników sieci internet wzrasta, a równocześnie jego użytkownicy chcą od swojego dostawcy przede wszystkim tego, żeby dostępny był szybki, ale też tani internet. Zatem, żeby spełnić coraz to większe wymagania klientów są opracowywane i ulepszane różne typy sieci internetowej a ponadto rodzaju medium. By sprostać wymaganiom użytkowników i uzyskać szybki, ale też tani internet, wykorzystuje się coraz częściej internet światłowodowy.

Ten internet przesyłany jest za pomocą światłowodu będący niewiarygodnie cienką, zamkniętą strukturą wykonaną z włókna szklanego. Nośnikiem informacji w tym przypadku jest światło. Pod względem technicznym internet światłowodowy gwarantuje większy zasięg funkcjonowania a ponadto pasmo w porównaniu do zwykłego przesyłu internetu. W tradycyjnej sieci do przesyłu używa się prądu elektrycznego, tymczasem internet światłowodowy pozwala na transmisję modulowanej fali świetlnej , która emitowana jest przez diodę elektroluminescencyjną (LED) czy też laser półprzewodnikowy.

Poza bezspornymi technicznymi zaletami, jakie posiada światłowodowy internet, jego wykonanie jest znacznie tańsze w przyrównaniu do klasycznych miedzianych kabli. Ponadto kable internetu światłowodowego są lżejsze oraz bardziej odporne na działanie czynników zewnętrznych. Wykorzystanie światłowodu posiada dużo zalet, które sprawiają, że światłowodowy internet jest bardzo szybki a ponadto tani. Są to najistotniejsze cechy, żeby użytkownik był usatysfakcjonowany korzystaniem z internetu.

About the author

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *